Služby

Námi poskytované služby:

 • Prevence

  Preventivní péče ­ základem naší péče je prevence, což je 2 x ročně návštěva zubní ordinace a podstoupení preventivní prohlídky. Doporučujeme také všem pacientům minimálně 1 x ročně návštěvu u dentální hygienistky.

 • Zubní kaz – ošetření pomocí výplně

  Na povrchu zubu ulpívá během celého dne světle nažloutlý povlak, který obsahuje bakterie. Při jeho dlouhodobějším působení pronikají bakterie skrz povrchu zubu a začíná se tvořit kaz. Zprvu povrchový ve sklovině a postupně hluboký v dentinu – ohrožující zubní dřeň. Po důkladném odstranění zubního kazu je možno chybějící část zubu nahradit amalgámem nebo bílým fotokompozitním materiálem.

 • Endodoncie

  Jedná se o léčbu nezbytnou pro záchranu zubu. Kořenový kanálek obsahuje spleť nervů a cév, které vyživují zub (tzv. zubní dřeň). Během života může dojít k poškození tohoto nervově-cévního svazku. Nejčastěji hlubokým kazem, úrazem nebo přes parodontální chobot. Veškerou infikovanou dřeň zubu je nutné důkladně odstranit a vzniklý prázdný prostor hermeticky zaplnit. Endodonticky ošetřený zub se správným postendodontickým řešením má velkou šanci na dlouhodobou životnost.

 • Protetika I.

  Při rozsáhlém poškození zubu kazem nebo při odlomení velké části zubu při úrazu je možná rekonstrukce pomoci fixní protetiky (korunka). Po dostavbě pahýlu a jeho otisknutí se v laboratoři zhotoví individuální korunka, která se pomocí fixačního cementu upevní na otiskovaný pahýl.
  Při ztrátě jednoho a více zubů je možná jejich náhrada. Při menších mezerách v chrupu lze použít protetiku fixní (můstek), při rozsáhlejších defektech zubů je indikována protetika snímací (protézy). Často je nutná kombinace obou. V obou případech je nutné situaci v ústech otisknout a spolupracovat se zubní laboratoří.

 • Zubní implantát

  Umělá náhražka vlastního zubu, která je umístěna na místo chybějícího zubu a plně nahrazuje jeho funkci. Výhodou je, že není potřeba broušení okolních zubů, jako je tomu při zhotovování fixních můstků. Jedná se o titanový šroubovitý pilíř nahrazující kořen zubu, který se zavede do čelisti. Tento „umělý kořen“ tvoří stabilní základ pro dlouhodobé upevnění protetické nástavby. Implantáty se užívají při náhradě jednoho, více nebo všech zubů.

 • Bělení

  Vlivem každodenního života a životního stylu (káva, černý čaj, cigarety, červené víno) dochází k zabarvování zubní skloviny. V dnešní době existují prostředky, které nás nežádoucí pigmentace zbaví. V zubní ordinaci se provedou otisky zubů a laboratoř vytvoří individuální nosiče pro aplikaci bělícího gelu. Gel prostupuje do struktury skloviny a odbarvuje pigmenty v ní usazené. Samotná sklovina zůstává nepoškozena.

 • RTG vyšetření

RTG snímek nám umožní odhalit zubní kaz v místech, která jsou pro oko skryta. Intenzita záření je velice nízká a nepoškozuje Vaše zdraví. Máme k dispozici i.o. rtg přístroj a nepřímou viziografii (což je nejkvalitnější způsob zobrazení), která nám umožňuje téměř okamžité zobrazení na monitoru. Snímek je ve vysoké kvalitě. Dále máme na našem pracovišti k dispozici OPG přístroj ­ jedná se o moderní digitální panoramatické snímkování zubů, čelistních kosti, čelistních dutin a temporomandibulárního kloubu. Snímky zhotovujeme na počkání a máme je ihnek k dispozici v digitální podobě.Výhodou je až o 50% nižší dávka oproti klasickému snímkování. OPG snímky zhotovujeme i pro pacienty jiných lékařů.